4Встановлення ОС Львів

  Якщо Ви ніколи раніше не встановлювали (перевстановлювали) операційну систему на персональний комп'ютер або ноутбук, але хочете навчитися, то дана стаття для Вас.

  Нічого особливо складного в цій процедурі немає, головне проявити уважність і не поспішати.
  Для початку розберемося з визначеннями і скороченнями, які зустрічаються в даній статті:

Операційна система (скорочено ОС) - спеціальна програма, за допомогою якої запускають інші програми і управляють роботою комп'ютера. Для користувача комп'ютера операційна система виглядає як робочий стіл і вікна в яких запускаються програми.

Windows - найпопулярніша комерційна ОС від компанії Microsoft.

Linux - сімейство ОС на основі однойменного ядра. Поставляється у вигляді різних дистрибутивів, серед яких безліч безкоштовних.

Дистрибутив ОС - набір, що включає ядро ​​ОС, утиліти і програми.

Програмне забезпечення (скорочено ПО) - набір програм, що виконують певний вид задач.

Драйвер - спеціальна програма, за допомогою якої інші програми звертаються до комплектуючих комп'ютера.
 

Ризики самостійного встановлення:

  Перший і найбільший ризик у ході перевстановлення операційної системи - це втрата інформації. Якщо дані будуть втрачені, то відновити їх буде досить складно (іноді взагалі неможливо). Тому перед експериментом вкрай бажано скопіювати всі необхідні дані (документи, музика, фільми і т.д.) на зовнішній носій інформації (дивіться перший етап установки нижче по тексту).

  Другий ризик - це помилки в процесі установки, через які неможливо встановити ОС (операційну систему) на даний комп'ютер. У цьому випадку комп'ютер залишиться непрацездатний, поки хтось не зможе допомогти подолати дану перешкоду. За типом помилки можна спробувати знайти відповідь в Інтернеті або порадитися зі знайомим досвідченим в області комп'ютерних технологій. Також в даному випадку можна спробувати встановити іншу версію операційної системи.

  Можливі й інші проблеми в процесі установки ОС, більшість з яких пов'язані з особливостями компонентів комп'ютера, але виникають вони не часто.

 В якості висновку:

Якщо є сумніви, то не експериментуйте над Вашим комп'ютером, а зверніться в нашу компанію! Наші фахівці швидко і професійно встановлять та налаштують любу  існуючу на даний час ОС !

Якщо такої можливості немає, то зважте всі «за» і «проти», оцінивши можливі ризики.

Основні етапи встановлення ОС:

Незалежно від того, яку операційну систему Ви вирішили встановити на свій комп'ютер (Windows або Linux), передбачається виконання наступних етапів:

1. Підготовка жорсткого диска.

2. Завантаження з інсталяційного диска.

3. Визначення параметрів установки.

4. Дотримання інструкцій майстра установки.

5. Установка драйверів.

6. Активація ОС (для ОС Windows).

7. Налаштування ОС.

8. Встановлення додаткового ПЗ.

Розглянемо кожен етап докладніше:

1. Підготовка жорсткого диска.

Якщо необхідної інформації на жорсткому диску немає або жорсткий диск новий, то можна відразу перейти до другого етапу.

Якщо на жорсткому диску є необхідна інформація, то обов'язково виконайте резервне копіювання перед встановленням операційної системи.

З цією метою можна використовувати Flash-накопичувач, DVD-диск або другий жорсткий диск (наприклад, зовнішній з USB-інтерфейсом). Скопіюйте на даний носій всі необхідні Вам дані (документи, музику, фільми, файли закладок браузерів, файли настроювання програм і т.п.). Не забудьте скопіювати вміст робочого столу, якщо Ви зберігаєте на ньому документи, і зайдіть в папку «Мої документи», зазвичай в неї зберігаються створені файли різними програмами. Для надійності можна виконати копіювання на два види носіїв. Після копіювання не забудьте відключити накопичувач від комп'ютера.

2. Завантаження з інсталяційного диска.

Щоб встановити операційну систему, необхідний інсталяційний дистрибутив. Він може бути на CD або DVD-диску, Flash-накопичувачі або на прихованому розділі жорсткого диска. Найбільш універсальний спосіб установки з оптичного диска (CD або DVD).

Диск з ліцензійною версією ОС Windows можна придбати практично в будь-якому магазині комп'ютерної техніки.

Диск з ОС Linux можна створити самостійно, завантаживши образ диска з офіційного сайту (наприклад, дистрибутив Ubuntu) і записавши його на диск DVD-R (зробити це необхідно, звичайно, заздалегідь, до початку процесу установки).

Для завантаження з установочного диска необхідно при включенні комп'ютера викликати завантажувальне меню («Boot menu»), вибрати відповідний пристрій для завантаження (DVD-привід або USB Flash-диск).
Також можна зайти в BIOS Setup і в розділі Boot виставити першим у черзі завантаження DVD-привід або USB Flash-диск.

3. Визначення параметрів встановлення.

На початку процесу встановлення операційної системи може знадобитися вказівка базових параметрів установки (мова установки, варіант операційної системи і т.д.)

Вибір виконується покажчиком миші або переміщенням курсора з допомогою стрілок на клавіатурі.

4. Дотримання інструкцій майстра встановлення.

Після запуску процесу установки можуть з'являтися діалогові вікна з питаннями по настройці параметрів операційної системи (мова введення, серійний номер ОС, налаштування мережевого адаптера, ім'я користувача, пароль на вхід в систему і т.д.). Ваше завдання вказати те, що від Вас потрібно або залишити значення за умовчанням (якщо це можливо).

При запиті вказівки розділу жорсткого диска для установки ОС можливі три варіанти:

   На жорсткому диску немає розділів: за допомогою майстра установки створіть два розділи (один для ОС розміром 80-100 Гігабайт і програм, другий розділ для файлів користувача).
 

   На жорсткому диску один розділ: бажано видалити розділ (всі дані при цьому будуть втрачені) і створити два розділи за допомогою майстра установки (дивіться попередній варіант).

  На жорсткому диску два або більше розділів: оптимальний варіант, змінювати розділи немає необхідності, якщо перший розділ має розмір більше 50 Гігабайт.

Після створення розділів виберіть перший розділ для установки ОС і можна продовжити без втрати даних на інших розділах.

Процес встановлення зазвичай займає від 20 до 40 хвилин, тому слід запастися терпінням. Велику частину цього часу комп'ютер не вимагає Вашої уваги, виконуючи копіювання файлів і здійснюючи різні настройки.

Примітка: Іноді може здатися, що комп'ютер завис, але не варто його примусово перевантажувати. Якщо стан комп'ютера не змінюється більше 10 хвилин і при цьому немає звернення до жорсткого диска (червоний індикатор на системному блоці), то можна виконати примусову перезавантаження (кнопка «Reset») або, затиснувши кнопку живлення на 5-10 секунд, виконати примусове вимикання з подальшим включенням.

5. Встановлення драйверів.

Після установки операційної системи, необхідно перевірити, чи всі драйвери встановлені. Часто потрібна установка драйвера на відеоадаптер, звуковий адаптер і периферійні пристрої (принтер, сканер і т.д.). Знайти дані драйвери можна або на диску, що йде в комплекті з комп'ютером (ноутбуком), або на сайті виробника відповідних комплектуючих.

Примітка: Якщо диска з драйверами немає, то їх необхідно завантажити заздалегідь, до початку процесу встановлення ОС.

6. Активація ОС (для ОС Windows).

Для платних операційних систем (ОС Windows) необхідно виконати перевірку на справжність. Для цього запустіть відповідний пункт у меню ОС. Для активації ОС буде потрібно серійний номер, який можна знайти на упаковці диска або на наклейці на корпусі комп'ютера (ноутбука).

7. Налаштування ОС.

 Налаштування ОС включає: конфігурування параметрів доступу до мережі та інтернету, завдання прав облікових записів користувачів, налаштування параметрів оновлення ОС, конфігурування інтерфейсу ОС і т.д.

8. Встановлення додаткового ПЗ.

Після всіх перерахованих етапів можна приступати до встановлення програм. На сьогодні найпростіший спосіб установки ПЗ - це завантаження через Інтернет. Якщо розглядається платне ПО, то і його можна придбати за допомогою засобів Інтернету.


( 8 Голоса )