8Відновлення інформації Львів

  Відновлення даних - процедура вилучення інформації з пристрою, що запам'ятовує в разі, коли вона не може бути прочитана звичайним способом.

  Необхідність у відновленні може виникнути, коли носій має апаратні або програмні пошкодження, або ж - коли файли даних були лише відзначені в якості виддалених, але продовжують зберігатися до того, як будуть перезаписані. Відновлення може здійснюватися з будь-якого комп'ютерного носія, включаючи CD, DVD, жорсткі диски, флеш-пам'ять і т. д. Як правило, відновленню підлягають дані, що представляють певну цінність.

Способи відновлення інформації:

В даний час існує два основних способи відновлення даних. Спосіб вибирається залежно від виниклої несправності накопичувача. Програмно-апаратний метод застосовують у тих випадках, коли програмний спосіб не дасть результату.

Програмний спосіб:

Програмний спосіб - це відновлення даних без фізичного втручання в пристрій накопичувача, а також у функціонування мікропрограми та структури модулів службової інформації. Даний спосіб застосовується у випадках, коли збережена працездатність самого накопичувача, але по тій або іншій причині доступ до даних, що зберігаються на ньому, втрачений. Причиною цього може стати форматування логічних дисків, невдала зміна логічної геометрії накопичувача, видалення інформації, часткове, або повне руйнування файлової системи, як інформації про структуру розміщення даних на накопичувачі. Найчастіше в перерахованих випадках вдається відновити велику частину даних, проте зустрічаються випадки, коли відновлення втрачених даних неможливо (окремим випадком можна вважати перезапис даних). Для автоматизації процесу відновлення написано безліч програм, в тому числі й безкоштовних.

Відновлення структури файлової системи:

 У разі форматування логічного диска або розділу, структура та атрибути даних не порушуються, але змінюється або інвентаризується (наводиться в початковий стан) інформація про розташування даних на даному накопичувачі.

При швидкому форматуванні оновлюється мала частина файлової таблиці, частина службових записів залишається, необхідно лише інтерпретувати її і прочитати дані в потрібному порядку.

Повне форматування може оновити всю файлову таблицю, тому відновлення структури файлів і папок не завжди можливо. Для відновлення даних без інформації про структуру можна використовувати відновлення файлів по сигнатурах.

Якщо відбулося пошкодження файлової системи в результаті програмного збою або несправності носія, програми для відновлення даних можуть відновити частину інформації, що залежить від обсягу пошкоджень.

Відновлення видалених даних:

 При видаленні даних, насправді, дані фізично залишаються на накопичувачі, однак у файловій системі більш не відображаються, а місце на носії, де вони розташовуються, позначається як вільний і готове до запису нової інформації. В даному випадку атрибути файлів змінюються. У разі запису в даний розділ або логічний диск може статися часткове або повне заміщення даних, помічених, як вилучені.

Подібні файли можна легко прочитати і відновити з усіма атрибутами та інформацією про розташування, прочитавши службові записи файлової системи. Існують як програми тільки для відновлення видалених даних, так і комплексні рішення, де відновлення видалених даних - лише одна з функцій.

Також існують спеціальні програми - «шредери», призначені для знищення даних. Після правильного використання таких програм відновлення неможливо.

Відновлення по сигнатурах:

 У випадку, коли реконструкція файлової системи неможлива в силу якихось причин, деякі файли все ще можна відновити, використовуючи відновлення по сигнатурах. При даному типі відновлення відбувається Посекторне сканування накопичувача на предмет наявності відомих сигнатур файлів.

 За результатами сканування видається, найчастіше, список файлів, відсортованих за типом. Інформація про розташування файлів не відновлюється.

 Даний тип відновлення добре застосовувати для відновлення фотографій з карт пам'яті, так як дані на карті однотипні і записуються, в загальному випадку, суворо послідовно, без фрагментації.

Змішане відновлення:

 Більшість програм дозволяють застосувати одночасно кілька способів відновлення за одне сканування. В результаті видається максимально можливий результат при використанні даної програми.

Програмно-апаратний спосіб:

 Програмно-апаратний спосіб вимагається при фізичному пошкодженні накопичувача. Тут необхідно загострити увагу на типі накопичувача: гнучкий це чи магнітний диск (НГМД), жорсткий магнітний диск (НЖМД), флеш (накопичувач NAND-Flash) або CD / DVD / BD.

Розглянемо основні типи носіїв і їх несправності:

Накопичувач на гнучкому магнітному диску (НГМД):

Основною несправністю є так зване «розмагнічування».

Зустрічається найчастіше при проходженні магнітних детекторів в магазинах, метро, ​​аеропортах. Відновити дані вдається тільки з не розмагніченість областей накопичувача. Так само зустрічаються несправності, пов'язані з фізичним ушкодженням носія, такими як подряпини, сильне забруднення. Кожен випадок необхідно розглядати індивідуально і тільки після цього прогнозувати результат відновлення інформації.

Накопичувачі CD / DVD / BR:

Оптичні накопичувачі можуть мати різні причини неможливості читання даних:

    Механічні
       - пошкодження прозорого шару
       - пошкодження відбиваючого шару
    Хімічні
        - розкладання прозорого шару
        - розкладання реєстрованого шару (у записуваних дисків)
        - корозія відбиваючого шару   

     Порушення організації даних
        - внаслідок апаратно-програмних помилок при записі даних
        - внаслідок неправильних даних

 Найчастішими причинами нечитаності дисків є пошкодження відбиваючого і прозорого шару, а також розкладання реєстрованого шару у записуваних дисків. У разі утворення подряпин на поверхні диска, можливо застосувати полірування робочої поверхні, що призведе до видалення небажаних пошкоджень і поліпшить читання даних, однак при утворенні тріщин, використовувати даний метод небезпечно, так як при подальшому читанні диск може зруйнуватися в дисководі під дією відцентрової сили. Пошкодження фольгованого покриття диска (старіння металу, подряпини) найбільше ускладнює відновлення даних.

NAND-Flash:

До даного типу накопичувачів можна віднести USB Flash, SSD-диски, карти пам'яті SD, miniSD, microSD, xD, MS, M2, Compact Flash.

Найпоширеніші технічні несправності:

    - Логічні несправності

    Накопичувач не має видимих ​​фізичних ушкоджень і розпізнається в системі. Проблема виникає при спробі доступу або запису / зчитування даних.
    Виникають дані несправності в самих різних випадках. Одна з найпоширеніших причин - неправильне вилучення пристрою з комп'ютера.
    У разі логічних несправностей відновити дані можливо за допомогою програм для відновлення даних.

    - Механічні ушкодження

    Диск припинив коректну роботу в результаті якого фізичного впливу (падіння, попадання вологи, вигину, стиснення і т. д.). Причина несправності, найчастіше, в поломці плати або руйнуванні контактів і компонентів.
    Відновити дані можна, якщо виправити поломку: замінити несправний компонент або відновити порушений контакт. Також можна вважати дані безпосередньо з чіпа пам'яті, використовуючи спеціальне обладнання.

    - Електричні пошкодження

    Причина електричних пошкоджень полягає в статичному ударі або в проблемі з харчуванням. В результаті можуть згоріти стабілізатори живлення, діоди, контролери.
    Відновлення даних проводиться як і в попередньому випадку: заміною компонентів або читанням з чіпів пам'яті безпосередньо.

Накопичувач на жорсткому магнітному диску (НЖМД):

 На сьогоднішній день ці накопичувачі вважаються найбільш ємними і досить швидкими, але дуже уразливими до електричного і механічного впливів. При перевищенні напруги живлення, або нестабільній напрузі може виникнути тепловий пробій плати контролера, а також пробій комутатора-передпідсилювача всередині гермоблока. У першому випадку виходить з ладу плата контролера жорсткого диска та процедура відновлення даних закінчується на її заміні. Проте зустрічаються випадки, коли в результаті пробою виходить з ладу електроніка гермоблока, в цьому випадку необхідна заміна БМГ (блоку магнітних головок), що по суті своїй є трудомісткою і дорогою процедурою.

 При механічних пошкодженнях, таких як падіння, удар, деформація, втручання фахівця в гермоблок необхідно,  проаналізувати стан магнітних дисків. У разі виникнення концентричних, радіальних подряпин або саден на поверхні пластин, ймовірність відновлення даних зменшується, так як для успішного зчитування даних необхідна ідеально гладка і рівна поверхня магнітних дисків. Так само зустрічаються несправності, пов'язані з заклинюванням шпинделя бесколлекторного електродвигуна. У цьому випадку фахівці вдаються до трансплантації всього пакету магнітних дисків на справний ШД (шпиндельні двигун), після чого здійснюється його калібрування і налаштування БМГ.

 Досить часто зустрічається несправність, пов'язана з руйнуванням так званої службової інформації накопичувача. Деякі частини (далеко не всі) службової інформації можуть бути взяті від аналогічних накопичувачів і записані в несправний за допомогою спеціального обладнання, яким, як правило, розташовують сервісні центри, що займаються відновленням даних на професійному рівні. Як показує практика, спроби некваліфікованого втручання в структуру службової інформації накопичувача, як не сумно, тягнуть за собою остаточну і безповоротну втрату даних.

Якщо у Вас постало питання про втрату важливої інформації, то ми радимо не експерементувати, так як інформацію можна втратити остаточно і безповоротно. Настійно рекомендуємо звернутися до наших спеціалістів які знають свою справу. Отримати безкоштовну консультацію можна за номером телефону (063)770-99-66.


( 6 Голоса )